Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Чистка ноутбука

Чистимо ноутбук вдома — інструкція для «чайників»

Ноутбук — це, звичайно ж, унікальний, сучасний девайс, крутіше нього, напевно, тільки планшет або ж смартфон. Його можна взяти з собою в поїздку, на відпочинок. Він зручний і в розважальних цілях, і для роботи. Взагалі, ви зрозуміли — пристрій мобільно, надійно, але ось часом подібна мобільність і шкодить ноутбука. Чому? Так все надзвичайно просто: тягаючи його туди-сюди, ми засмічуємо клавіатуру, кулер, процесор, материнську плату: туди потрапляє пил, волосся, нитки, крихти та інший дрібне сміття. Все це, потрапляючи всередину ноутбука, осідає на його компонентах, змушуючи процесор перегріватися, а через перегрів девайс може запросто вийти з ладу. Замінити ж будь-яку плату в ноутбуці не так просто, як в стаціонарному комп’ютері, а значить, щоб уникнути подібних ситуацій, краще регулярно чистити ноутбук. Скажете, що це дуже складно? Ну так, звичайно, якщо ви його «забруднили» до такої міри, що він вже просто відмовляється вам служити. Що вам заважає регулярно проводити чистку — нічого. І ми вам зараз розповімо, як це зробити вдома.

Як почистити ноутбук не розбираючи його

  • Для початку розповімо про найпростіший спосіб, який доступний і «чайникам». Для цього вам знадобиться пилосос, вологі серветки без спирту, тальку і крему, немає серветок, підійде і волога тканина — це нам знадобиться, щоб утримувати пил, яка може розлітатися в сторони під час продування ноутбука. Також, потрібні будуть пензлика для чищення клавіатури.
  • Природно, для початку вимкніть ноутбук від електроживлення, вийміть батарею.
  • Спочатку чистимо клавіатуру, корпус. За допомогою пилососа видуваємо (НЕ вдувати) пил з усіх отворів, що видно, якщо перевернути ноутбук. Для цього у всіх сучасних пилососів є функція «видув». Проходимося уздовж отворів, де розташовані кулери, процесор, блок живлення кілька разів, для того, щоб пил не розліталася, можна покласти на отвори вологі серветки. Протираємо ноут знизу, перевертаємо, відкриваємо і приступаємо до чищення клавіатури, тут можна використовувати пилосос, видуваючи пил, так і на стандартну його функцію. Ретельно вичищаємо клавіші за допомогою пензлика, оскільки пилосос не здатний вичистити бруд повністю, іноді, в залежності від марки ноутбука, потрібно буде почистити кожну клавішу за допомогою ватних паличок. Протираємо «клаву» вологою серветкою. Окрему увагу роз’ємів.
  • Протираємо девайс вологими серветками, можна і спеціальними для комп’ютерів, але цілком підійдуть і звичайні гігієнічні, головне, як уже говорилося, не містять спирт, крем, тальк.
  • Після всіх цих маніпуляцій ваш ноутбук швидше за все буде працювати набагато краще, завантажуватися швидше, не буде сильно нагріватися. Процедуру краще проводити хоча б один раз в пару місяців — це ж не складно.

Розбираємо ноутбук

  • Якщо ж все це мало допомогло або ж не допомогло зовсім, доведеться розібрати ноутбук. Це також можна зробити й вдома.
  • Знімаємо нижню кришку гаджета, щоб побачити потрібні деталі. Для цього потрібна хрестова викрутка. Щоб не втратити гвинтики / шурупчики краще скласти їх в окрему коробочку.
  • Потім треба зняти кулер, адже саме він забивається найчастіше, але перш ніж зняти зробіть фотографію, як він розташований, щоб потім поставити його в правильному положенні. Кулер протирають вологими серветками, але встановлюють його назад тільки в сухому стані.
  • Акуратно продуваємо жорсткий диск, материнську плату, плату оперативної пам’яті.

Все почистили? Тоді збираємо ноутбук, без поспіху, уважно, щоб не залишилося, так би мовити, «зайвих» деталей. Зібрали? Включаємо. Все працює — ідеально, ви зробили все правильно. Чи не працює — перевірте правильність складання. Все ще не працює …. Ну, що поробиш, буває, тоді тільки до майстра. Але ми дуже сподіваємося, що у вас вийде зробити все вірно.

Скупка радиодеталей и РЭК