Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Печатная плата

Друкована плата — історія появи, розвитку, сфери застосування

Плата друкована – це основа основ будь-якої електронної техніки, входить практично в усі радіотехнічні пристрої та апарати: комп’ютери, мобільні телефони, телевізори, природно, що і військова техніка не може обійтися без ПП. З’явилися друковані плати більше ніж сто років тому, і за цей короткий час перетворилися з допотопного пристрою в високотехнологічний компонент, який допоміг зробити величезний крок у розвитку радіоелектронної промисловості. Будь-яка апаратура, навіть найдосконаліша, може вийти з ладу, при цьому ПП не варто просто викидати, наша компанія виробляє скупку комп’ютерних плат в Україні.

Історична довідка

Прообразом будь-якого виду плат вважається компонент, який створив німецький інженер Альберт Хансон, який запропонував на початку минулого століття створювати малюнки на платі методом вирізання, штампування на фользі з міді. Частини малюнка потім приклеювали до парафіненного паперу, що служила в той час діелектриком. У 1902 році Хансон подає заявку в патентне бюро, саме цей рік і вважають роком народження друкованої плати.

За сто років, природно, друковані плати конструкційно і технологічно дуже змінилися, і стали більш досконалими. У цій роботі брали участь багато вчених, інженери. Томас Едісон запропонував створювати малюнок струмопроводу адгезивним матеріалом, що складається з графітового або бронзового порошку. Звичайно, Едісон в ті часи не використовував поняття «друкована плата», але безліч його ідей лягли в основу створення й еволюції ПП.

Перші плати, які були зроблені двадцятих роках двадцятого століття, складалися з бакеліту, мазоніта, широко використовувався шаруватий картон і тонкі дерев’яні дощечки. У цих матеріалах свердлили отвори, через які проходили латунні дроти, пригвинчуються до плати болтами й гайками. Саме таку плату застосовували при створенні перших радіоприймачів і грамофонів.

Чому плата друкована

Таку назву цей РЕК отримав завдяки сучасній технології його виробництва, взятої з поліграфічної галузі — метод поліграфічного друку. Відкрив можливість такого виготовлення ПП Пауль Ейслер (інженер з Австрії), що прийшов до висновку, що такий спосіб найбільш ефективний для серійного виробництва ПП. Масове виробництво плат стало дуже актуальним і потрібним в період Другої Світової війни при створенні апаратури для військових, особливо в авіації. Після війни, в середині 50-х років, плати почали успішно застосовувати та в виробництві електроніки цивільного призначення. Так, 1953 рік був ознаменований випуском радіоприймача «Дорожній», який виглядав, як чемодан з одним великим платою, а 1954 рік — поява першого телевізора на друкованих платах «Старт».

На сьогодні друкована плата знаходиться поза конкуренцією, бувши основою всієї радіоелектроніки.

Від площини до обсягу і мікрорівня

Звичайна, знайома нам плата, яку можна побачити в комп’ютерах, мобілках, різних розумних гаджетів виглядає, як плоска «дощечка» ізоляційної підстави. Сьогодні існує кілька видів плат. У 1961 році з’явилися двосторонні та багатошарові друковані плати. Саме вони допомогли створювати мініатюрну електроніку, що особливо важливо для аерокосмічної, авіаційної, ракетної, військової техніки.

Прихід в наше життя нанотехнологій вимагає і від плат ставати якомога менше, мініатюрне, і це вже перестало бути фантазіями вчених. Уже сьогодні виробляються плати, мають малюнок до 2 мкм, з товщиною підкладки максимум 1 міліметр.

Багато людей до сих пір вважають, що друкована плата — це жорстка пластина. Так, саме така ПП сама продукція, яку постачають на основі якої будується робота комп’ютера.

Якщо ви вирішили утилізувати якесь побутове радіоелектронний пристрій, для початку вилучити їх нього друковані плати. Наша компанія пропонує вам послугу «скупка комп’ютерних плат». При цьому ви отримаєте від нас непогане грошову винагороду.

Скупка радиодеталей и РЭК