Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Печатная плата

Створення друкованої плати в домашніх умовах

Якщо ви любитель щось робити своїми руками, то ця стаття для вас: ми постараємося коротенько розповісти про способи виготовлення друкованої плати, що називається, (у себе) вдома. Звичайно, найпростіше замовити потрібну плату на будь-якому підприємстві або в спеціалізованій майстерні — не дуже дорого і не пильно. Але як же тоді реалізувати бажання творити.

Методи виготовлення друкованої плати вдома

Отже, приступимо. Існує кілька методів самостійного виготовлення ДП вдома: лазерно-прасувальний спосіб, фото резисторний і нарешті, малювання вручну, але перш за все цю саму плату необхідно якось намалювати. Звичайно, можна і як зазвичай намалювати детальку ручками на міліметрівці, якщо у вас немає тремору рук. Але краще застосувати для цієї мети спеціальну комп’ютерну програму, той же фотошоп, наприклад, або «DeepTrace». Малюнок видруковувати на принтері з великою кількістю тонера.

Про «технологію» ручного малювання, ми розповідати не будемо, це просто — взяв олівчик, кальку або міліметрівку, і вперед.

Лазерно-прасувальні технології (ЛПТ)

Відзеркалений малюнок друкується на глянцевому фотопапері, потім його накладають на текстоліт фольгований, добре прогрівають за допомогою гарячої праски (ви ж умієте прасувати білизну). Висока температура допомагає тонеру з малюнка, нанесеного на глянцевий папір, прилипнути до фольги з міді. Після прогрівання плату треба відмочити у воді, а папір акуратно зняти.

Метод фоторезисту

Фоторезист є чутливою до ультрафіолету плівкою або рідиною. Являє собою складну технологію, але в результаті виходить якісна плата, з тонкими доріжками, адже малюнок наносять на прозору плівку, і таким шаблоном можна користуватися багаторазово. Потім, фоторезист наносять на текстолітову підкладку. Фотошаблон з намальованою платою міцно закріплюють зверху фоторезистора, після чого цей «бутерброд» опромінюють за допомогою ультрафіолетової лампи певний час. При експонуванні (засвічення) «проявляється» власне сама плата, яку протруюють в спеціальному розчині (персульфат амонію, хлорне залізо, перекис водню + лимонна кислота), фоторезист видаляють за допомогою ацетону. Наступний етап даного методу — це лудіння з використанням сплавів Вуда, Розі, або ж просто покрийте флюсом доріжки за допомогою паяльника з припоєм. Для захисту доріжок від окислення, вологості, а також для полегшення монтажу використовуйте паяльну маску, а для захисту від механічних і хімічних впливів нанесіть товстий шар припою. Важливо знати — паяльна маска надзвичайно токсична.

Як бачите, створити друковану плату своїми руками не так вже й складно: трохи терпіння, трохи більше знань, наявність необхідних матеріалів, і ось вже ви зробили ПП. Така робота — не просто нудне ремесло, це мистецтво.

Скупка радиодеталей и РЭК