Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Датчики

Застосування датчиків руху

Датчики руху — передові технології в побуті та на виробництві сьогодні грають практично вирішальну роль в питаннях економії й заощадження енергоресурсів. У побутовій сфері цей фактор впливає на економію особистих коштів при постачанні енергоносіїв будинків, дач і гаражів. У виробничій сфері запровадження нових пристроїв і ліній на законодавчому рівні регулюється застосуванням енергоощадних технологій.

Не останню роль в цьому питанні можуть зіграти інфрачервоні датчики руху у зв’язці з системами освітлення на основі плат, наприклад.

Датчики руху

Інфрачервоний датчик руху органічно вбудовуються в систему, що використовує плати, і призначені для замикання, або розмикання електро ланцюга при прояві будь-якого руху в ареалі їх досяжності. За допомогою таких датчиків можна організувати подачу освітлення в зоні діяльності, систему вентиляції та кондиціонування в робочій зоні.

Успішно інфрачервоні датчики руху використовуються в охоронних системах і системах стеження на основі електронних плат.

Схеми розташування датчиків

Найбільш часто використовується шаховий порядок розташування датчиків, де чергуються активні й пасивні зони відстеження руху і переміщення об’єкта. Синхронну роботу системи датчиків можна налаштувати навіть на найменші зміни та відхилення в зонах спостереження. Схема розташування датчиків, як правило, розробляється при створенні робочого проекту всієї системи.

Рідше використовується лінійна схема розташування датчиків, така схема більш прийнятна для відстеження руху в коридорах і на дорогах.

Механізм дії

Датчики руху в процесі роботи використовують механізм відстеження змін інфрачервоного випромінювання в зоні контролю. Поява об’єкта достатньої маси й температури, яка перевищує температурний режим навколишнього середовища навіть на 5 градусів Цельсія, вже впливає і дає зміни теплового поля в зоні дії датчика.

Надалі за допомогою лінзи Френеля від датчика подається сигнал на який бере участь в загальній системі з використанням плат фотоелемент. Цей фотоелемент вже пускає в хід механізм, який замикає, або розмикає ланцюг в пристрої.

Точність настройки роботи датчиків і їх чутливість дозволяє регулювати реакцію на розмикання ланцюга навіть при самих незначних ознаках в зоні спостереження, наприклад, датчики можуть спрацьовувати навіть на погойдування тіла людини з боку в бік. Однак в побуті така чутливість датчиків використовується рідко.

Для організації побутової сигналізації досить купити інфрачервоні датчики та приєднати їх до сирени, або прожектору. Таким нескладним способом можна запобігти проникненню небажаних гостей у приватну власність.

Скупка радиодеталей и РЭК