Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Конденсатор трубчатый

Конденсатор трубчастий керамічний КТК

Конденсатор трубчастий керамічний знаходиться на другому місці по незамінності в будь-який електричній схемі. Даний елемент може бути полярним або неполярних, розрізняються вони застосуванням: одні використовують в ланцюзі з постійною напругою, інші, зі змінним. Конденсатор КТК трубчастий є неполярним елементом. Подібні РЕК призначаються для ланцюгів, в яких тече постійний / змінний струм, для імпульсних, блокувальних, контурних режимів. Особливо важливо використовувати конденсатори трубчасті в коливальному контурі приймальних і передавальних пристроїв, без цієї деталі не обходиться робота блоків живлення, фільтрів.

Діелектриком в трубчастих конденсаторах виступає трубка з кераміки, зі срібними обкладинками. Бувають одне секційні й двосекційні. Раніше, починаючи з сорокових років минулого століття і практично до вісімдесятих років, такий конденсатор широко застосовувався в коливальному контурі лампових апаратів. Для спрощеного визначення температурного коефіцієнта місткісної зміни конденсатори фарбували в різні кольори.

Таблиця:

Конденсатор трубчастий керамічний КТК

Як можна побачити, що найбільш термостабільними є КТК сірого і блакитного кольорів. Даний вид відмінно підходить для використання в високочастотної техніки.
 Для того, щоб налаштувати апаратуру, найчастіше необхідно підібрати конденсатор гетеродинного, вхідного контуру, при використанні конденсаторів трубчастих керамічних, підбір значно спрощується: просто на конденсаторний корпус поруч з висновками щільно намотуються витки проводів ПЕЛ-0.3, при цьому один кінець спіралі підпоюють до конденсаторного висновку. Зсунувши або розставивши витки спіралі регулюється місткість конденсатора (правда, в незначних межах).

 

Конденсатор керамічний, званий «червоний прапорець» застосовують в високочастотної ланцюга, але значно рідше, ніж КТК інших квітів, бо даний вид РЕК можуть бути зроблені з кераміки невисокої якості. У радіоаматорів і професіоналів вони не котируються. Термостабільність і лінійність трубчастих конденсаторів залежить також і від розміру деталі.

Використання КТК

  • Як комплектує елемент у високочастотному, високоточному, термічному обладнанні;
  • Вбудований елемент при внутрішньому монтажі різної апаратури;
  • У ланцюзі зі змінним / постійним струмом.

Варто окремо відзначити, що трубчасті конденсатори, які використовуються в складних промислових апаратах, в обладнанні для військових потреб, досить стабільні та цінні, але знайти їх надзвичайно складно, тому, що елементи в значній кількості містять метали, що відносяться до класу рідкоземельних.

Скупка радиодеталей и РЭК