Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
конденсаторы ниобиевые

Конденсатори ніобієві, застосування, маркування, призначення

Назва такого елементу електроустаткування, як конденсатор, бере свої джерела з латинської мови й в дослівному перекладі означає «згущувати», або «ущільнювати». Роль конденсатора в електромережі зводиться саме до накопичення (згущення) електроенергії, і подачі її за місцем призначення. На сьогодні конденсатори ніобієві визнаються одними з найбільш часто використовуваних елементів електромережі та радіо пристроїв.

Трохи історії

Історія розвитку випуску конденсаторів починається в далекому 1745 році в німецькому місті Лейдені, коли була винайдена так звана лейденська банка. Цей винахід дозволяло накопичувати й зберігати досить великий заряд електроенергії, власне саме це винахід послужило поштовхом для активного вивчення і розвитку електрострумів і електромереж. Завдяки винаходу лейденської банки вченим вперше вдалося отримати електро іскру в лабораторних умовах штучним способом.
По праву вважається, що лейденська банка послужила прообразом всіх сучасних конденсаторів.

Використання ніобієвих конденсаторів

Конденсатор є дві металеві пластини, які поділяються діелектриком і мають контакти для приєднання до інших елементів обладнання.

Ніобієві конденсатори належать до твердотілих видів обладнання і за технічними характеристиками вони дуже схожі з танталовими. Основною перевагою ніобієвих конденсаторів є здатність витримувати високі температури під час пайки та досить велика питома місткість.
Ніобієві конденсатори оптимально підходять для використання в мережах зі змінним, постійним або імпульсним струмами. Режим роботи такого конденсатора імпульсний. Тип — полярний.

Ніобієвий конденсатор розрахований на тривалий період роботи, хорошу зносостійкість і високу надійність. Монтаж на поверхню ніобієвих конденсаторів порівняно нескладний через можливості проведення робіт із застосуванням пайки.

Маркування і технологія виготовлення

Технологія виготовлення ніобієвих конденсаторів подібна до технологій випуску танталових елементів — готується основа з діелектриком і діодом, яка згодом спікається для додання їй ствердів. Ніобієві конденсатори можуть випускатися як на основі металевого ніобію, так і оксиду ніобію. Технічні характеристики оксиду ніобію нижче, але користуючись більш привабливої ​​ціни цей тип конденсаторів потроху набирає популярність.

Маркування

Ніобієві конденсатори маркуються шифром К53, що означає серію деталі. Ця серія відноситься до дорогого виду конденсаторів, ніж звична вітчизняна серія К50-35, однак технічні характеристики цієї серії значно вище, що призводить до популяризації цих конденсаторів.
Ніобієві конденсатори упаковуються в герметичний корпус і досить активно використовуються в електрообладнанні. Відмітною переважно ніобієвих конденсаторів марок К53-4, К53-19, К53-21 є наявність набагато менших в порівнянні з іншими конденсаторами показників струмів витоку.

Вихід з ладу ніобієвих конденсаторів

<Попри той факт, що запас міцності ніобієвих конденсаторів досить великий, цей елемент обладнання так само схильний до ламання і виходу з ладу. Причинами можуть служити:

  • перепади напруги в мережі,
  • розгерметизація корпусу,
  • вплив шкідливих зовнішніх факторів,
  • фізичні ушкодження і т.ін.

Ремонту, як правило, конденсатори не підлягають, тому що вийшли з ладу елементи обладнання потребують заміни.

Скупка радиодеталей и РЭК