Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Платы дисководов

Дисководи і їх види

Для запису, читання і тривалого зберігання різного роду інформації, доступ до якої не потрібно постійно, досить часто використовуються зовнішні носії, тобто диски (дисководи). Пристрої, що працюють з такими дисками, називаються дисководами.

Застарілі дисководи

Першовідкривачі роботи з ПК ще пам’ятають часи, коли в ходу були так звані флоппі-диски, інакше кажучи, гнучкі магнітні диски. Спочатку вони були досить великими та громіздкими, мали різний формат. Найбільш активно такі диски і дисководи використовувалися в 70-90 роках минулого століття. Потім їм на зміну прийшли оптичні приводи й CD і DVD диски.

Оптичні приводи

Практично всі сучасні обчислювальні пристрої забезпечуються оптичними приводами, які служать для читання інформації з лазерних дисків, що являють собою зовнішній накопичувач інформації з отвором в центрі. Такі накопичувачі звуться CD або DVD дисків. Запис інформації на такі компакт-диски вже не вимагає промислового втручання, бо сучасні приводи забезпечені функцією запису, або пропалювання. Інформація про таку функції закладається в назву приводу останніми двома літерами в абревіатурі – RW (read і write), тобто читання і запис.

Оптичні приводи зустрічаються як на стаціонарних ПК, так і в ноутбуках, нетбуках і великих серверних установках і, звичайно, в DVD-програвачах.

Термін «життя» і основні несправності дисководів

Виробники, як правило, закладають відносно невеликий термін життєдіяльності оптичних приводів — в середньому 3-5 років. Але, як показує практика, при коректному використанні оптичний привід може служити у 2, а то і 3 рази довше.

При будь-яких «неприємності» з оптичним приводом девайса не варто негайно бігти за новим в магазин, цілком ймовірно ламання підлягає усуненню власними силами. Несправності заведено ділити на програмні й апаратні. Програмні несправності усуваються скиданням обмежень, оновленням драйверів або ж просте перевстановлення операційної системи.

Апаратні несправності більш «примхливі» і можуть виникнути в результаті некоректного використання пристрою, особливо в курному або задимленому приміщенні, застосуванні фізично непридатних дисків, механічних пошкоджень і банального зносу. Апаратні несправності в деяких випадках підлягають усуненню, але зазвичай користувачі обходяться заміною пристрою, тим більше їх вартість на сьогодні не така велика.

Скупка радиодеталей и РЭК