Побутова електроніка
Сучасна побутова техніка з кожним роком стає все «розумнішою», в ній присутні спеціальні плати побутових приладів. Для сучасної господині вже в дивину стояти над горщиком з кашею на кухні, або чергувати біля пральної машини з таймером.
Досягається максимальна автоматизація всіх процесів, що здійснюються побутовою технікою останніх поколінь, завдяки використанню електроніки, яка управляється різними процесорами і платами. Плати є основою керівних елементів — своєрідних блочків, які, по суті «диригують» роботою приладу і перемиканням режимів від старту програми до затримки, закінчення або початку процесу (вбудованого таймера).
Види побутової техніки з платами:
- мікрохвильові печі,
- пароварки,
- соковидавлювач,
- йогуртниці,
- мультиварки,
- кухонні комбайни,
- багаторежимні електром’ясорубки,
- фритюрниці,
- овочесушильні,
- холодильники та морозильні камери,
- посудомийні машини,
- водонагрівачі,
- зволожувачі повітря,
- кондиціонери,
- системи клімат-контролю,
- витяжки,
- телевізори й багато іншого.
Побутова техніка справно працює і служить своїм власникам досить тривалий період часу, орієнтовний термін гарантованої експлуатації від виробника становить 2-3 роки. На практиці ж техніка служить набагато довше. Однак навіть сама надійна техніка має нехорошу «звичку» ламатися.
Вихід з ладу і заміна плат
Звичайні споживачі рідко замислюються над тим, скільки прослужить той чи інший побутовий прилад відразу ж після його придбання. Про продовження терміну служби люди замислюються тільки в той момент, коли прилад ламається, і аж ніяк не рідкісною причиною відмови обладнання служить вихід з ладу плат.
Причини відмови плат
Фірмами-виробниками, як правило, закладається тривалий період безвідмовної роботи керівних елементів — тих самих плат. Заміна плат до закінчення гарантійного терміну здійснюється за умови дотримання правил експлуатації та цілісності пломб обладнання. В іншому випадку користувач змушений буде шукати майстерню, яка здійснює ремонт техніки й заміну плат.
Причинами виходу плат побутової техніки з ладу можуть служити:
- некоректна, або надмірно інтенсивна експлуатація,
- агресивні умови експлуатації,
- неграмотний догляд,
- перепади та стрибки напруги в електромережі,
- удари в процесі транспортування техніки,
- несвоєчасне, або некваліфіковане сервісне обслуговування,
- невідповідність моделі плати моделі та виробникові побутової техніки,
- неакуратно зроблена заміна,
- виробничий брак,
- ручне втручання в перемикання режимів роботи приладу та багато іншого.
Якщо за результатами діагностики виявляється, що причина поламання ховається в виході з ладу плат побутової техніки, то варіантів вирішення цієї ситуації всього два — або відновити працездатність елемента, або замінити його в разі не придатності до ремонту.
Утилізація відпрацьованих плат побутової техніки
В результаті ремонту і заміни непридатних до подальшого використання плат досить велика їх кількість збирається не в руках користувачів, а на складах ремонтних майстерень і у майстрів, які надають послуги з ремонту в приватному порядку.
Зберігати вже непотрібний мотлох немає сенсу, а просто викинути — не вигідно, а іноді навіть шкідливо для навколишнього середовища. Найбільш правильним і доцільним підходом в цьому випадку буде грамотна утилізація відпрацьованих плат. Таким чином, можна перетворити займає місце мотлох в корисний актив, який в змозі принести дохід майстрові-ремонтникові.