Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Гибкие дисплеи

Гнучкі дисплеї майбутнього, наноплати

Хіба могли ми років п’ятнадцять-двадцять тому, що техніка, технології, особливо в галузі електроніки, радіоелектроніки, точних приладів почне розвиватися стрімкими темпами. Якихось десять років тому нам був представлений новий і перший Айфон, і всі думали, ось воно, МАЙБУТНЄ, але вже через короткий час «телефонний» світ кардинально змінився, і вже нікого не здивуєш новими концептуальними розробками від різних світових брендів. Що ж станеться ще років через п’ять-десять? Це нам поки достеменно невідомо. Вчені, розробники, дослідники практично кожен день підносять приємні сюрпризи в різних областях виробництва: трансплантологія, тури в космос, графенові транзистори, друковані плати, створені за допомогою 3 D принтера, паперові, поліетиленові плати, наноплати. Зараз повним ходом йде розробка гнучких друкованих плат для гнучких дисплеїв.

Спроби створення гнучких дисплеїв

Створення гнучких дисплеїв завдання досить складна. Безліч розробників намагаються підійти до її вирішення вже давно, було випробувано безліч способів для створення м’якої, але дуже міцної основи екрана, яку можна буде гнути, закручувати, що називається, в трубочку, але вона при цьому не зламається, і її структура не порушиться. Одним з найбільш відповідних матеріалів вважається тканину, при цьому, і тут існує кілька певних проблем: ну, по-перше, тканина — шорсткий матеріал, а по-друге, тканинні екрани гнуться дуже погано, приходячи в непридатність в короткий термін.

Тканинні дисплеї

Фахівцям в області новітніх технологій, які працюють в Корейському інституті «KAIST», вдалося певним чином впоратися з цією проблемою. Вони розробили дисплей, що містить органічні діоди, які вплітаються в одяг.

Для початку вчені спробували створити тканинний дисплей за допомогою найтонших полімерних шарів, сумісних з діодами, але в ході випробувань був зроблений висновок: ефективніше покрити тканину діодами дещо іншим спеціальним методом — занурення. Даний спосіб дозволяє помістити рівномірно світлодіоди з полімерів на всю тканинну поверхню. Таким чином, вчені отримали яскравий дисплей на тканинах, що мають різну щільність, навіть на тонких тканинах.

Подібні дисплеї, якщо їх інтегрувати в тканину звичайної, що носиться одягу, будуть показувати потрібну інформацію саме на тканини. І за словами розробників — це вже не далеке майбутнє, а практично сьогодення.

Але ще одна проблема все-таки залишається, адже будь-який одяг періодично стирається, а значить треба зробити так, щоб екран залишався стійкий до вологи та пральних порошків. Та й ще актуальним залишається питання, пов’язане з електроживленням такого «обладнання». Але ми сподіваємося, що всі проблеми будуть вирішені в недалекому майбутньому.

Скупка радиодеталей и РЭК