Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Плата

Коротко про тривимірне телебачення

Тривимірне телебачення — таке телебачення, яке характеризується об’ємним зображенням, що передає глядачам «ефект повного занурення» в дію, що відбувається на екрані. Більшість таких сучасних пристроїв використовує систему стерео очок, що мають активні затвори лінз, систему «паралакс-бар’єру» в дисплеї або ж окуляри поляризаційні.

Телебачення тривимірне

В Радянському Союзі першу дослідну передачу з ефектом об’єму, використовуючи метод «анагліфа», провели в 1975 році, 25 березня. Трансляція велася на другому каналі Ленінградського телевізійного центру. У 2010 році консорціумом DVВ Проджект був розроблений новий стандарт телемовлення в форматі 3Д – DVВ 3Д ТВ.

На сьогодні випускаються телевізори, які дозволяють побачити зображення в обсязі, як би поринути в події без використання стереоскопічних або інших очок. В недалекому майбутньому подібні телевізійні системи з’являться в будинках звичайних людей, ми зможемо дивитися в тривимірному форматі улюблені програми, різні телеканали, з розвитком телекомунікації та радіоелектроніки телевізори стануть доступні за ціною багатьом. Зараз поки така апаратура використовується вкрай рідко, в основному з їх допомогою транслюють рекламу в великих торгових мережах, в бізнес-центрах.

Відомий на даний момент тільки телевізійний канал Японії BS11 3D, що належить компанії NIPPON, що транслює передачі, які підтримують тривимірний формат зображення. (Почав мовлення у 2008 році). У Сполучених Штатах Америки у 2009 році був запущений спеціальний супутник, який транслює 3Д формат. З 2010 року подібні супутники з’явилися і в інших країнах Східної Європи. У цьому ж році, 17 травня телеканал Осеаn – ТВ вперше, в тестовому режимі, запустив 3Д мовлення, а вже 8 червня (Всесвітній день Світового Океану) в постійному режимі була запущена трансляція роликів, в яких під музику демонструються підводні знімання в тривимірному форматі. Перший же розважальний 3Д канал з’явився в Польщі, в грудні 2010 року. Конвеєрний випуск 3Д телевізорів у 2010 році почався в Російському технопарку Калузької області на підприємстві, що належить компанії Самсунг Електронікс.

Види тривимірних моніторів

  • Стереоскопічний 3Д дисплей;
  • Авто стереоскопічний;
  • Об’ємний дисплей.

У 2011 році українська компанія ЕКТА розробила найбільший 3Д телевізор (світлодіодний), з діагоналлю екрана 7.11 метра. Телевізор був використаний, щоб провести пряму трансляцію фінального футбольного матчу «Ліги чемпіонів». Відеотрансляція була здійснена компанією Віасат (Швеція). Даний рекорд зафіксували в Книзі Гіннеса.

Звичайно, плати від таких телевізорів ще довго не з’являться на ринку, але наша компанія купить плати від будь-яких інших радіоелектронних пристроїв.

Скупка радиодеталей и РЭК