Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Видеокарта

Загальна інформація

Відеокарта являє собою універсальний пристрій, який перетворює графічну картинку, що міститься в комп’ютерній пам’яті в певну форму, яку вже після обробки виводять на екран. Відеокарта — це друкована плата розширення.

Це унікальний пристрій має досить велике значення для стабільної роботи комп’ютера або ноутбука. Якщо її виключити, монітор перестане правильно функціонувати. Сучасні програмісти розрізняють як апаратну несправність відеокарти, так і програмну. Якщо проблема має програмний характер ламання, то вам допоможе перевстановлення системи, а якщо проблема вже носить апаратне поламання системи, то вам необхідно буде купувати нову плату.

Якщо ваш монітор при включенні залишається чорним, або ж зображення розпливається, фарби не чіткі все спотворюється, це означає те, що ваша відеокарта вирішила тихо «померти», тобто, перестала працювати.

Так, як ми живемо в столітті швидко технологій, то майже щомісяця випускаються і тестуються нові відеокарти, які відрізняються тим, що вони більш багатофункціональні, більш потужні, з високим ступенем передачі кольору. Така карта підійде не тільки користувачам, які вважають за краще дивитися кіно високої якості, але й ідеальна для геймерів, відомих любителів потужних комп’ютерів і «заліза», програмістів, дизайнерів.

Характеристика та еволюція відеокарт

Спочатку відеокарта становила собою карту розширення. Трохи про те, як вона еволюціонувала на відеоадаптерах:

Початкова відеокарта «ISA», з об’ємом пам’яті 512 Кб.
«VЕSА» з розширеною шиною, цей вид карти встановлювали по ширині материнки у 2 слоти. Ця плата з об’ємом пам’яті вже у 2 Мб.
«PСI» – досі стоять на сучасних персональних комп’ютерах, але цей відеоадаптер вже підходить не до всіх відеокарт.
«АGР» – його розробили на основі РСI.
«АGP 1.0», випущена в 1997 році передавала дані в двох режимах – 266-533 Мб/с.
«АGР 2.0» – випустили в 1998 році.
«АGР 3.0» – наступне покоління плат.
«РСI-Express», випущена у 2004 році.

В універсальну відеокарту входять такі складові, як:

  • Пам’ять.
  • Графічний процесор або відеоконтролер.
  • Цифровий або аналоговий перетворювач.
  • У тому числі різні сучасні інтерфейси для зв’язку з іншими пристроями.
  • Певні роз’єми, які дозволяють вам під’єднати монітор до комп’ютера.
  • У сучасних комп’ютерах існують багатофункціональні інтерфейси, які дозволяють під’єднати комп’ютер до телевізора.

Всі універсальні відеокарти дворежимні, можуть передавати графічний і текстовий сигнал. Якщо ви будете працювати в текстовому режимі, то варто врахувати, що при графічному режимі екран має функцію розбиватися на окремі символьні позиції, і в кожної водиться тільки один символ. Якщо говорити про графічний режим, то варто врахувати, що коди символів, які зазвичай зберігаються у відеопам’яті адаптера, будуть перетворюватися.

Сьогодні, все відеокарти мають багатофункціональну характеристику, але важливими є дві характеристики: тактова частота графічного процесу, а вона містить обсяг, тип і розрядність шини пам’яті, і звичайний тип, який впливає на продуктивність відеокарти.

Лідери у виробництві карт

З початку 2000-х років на світовому ринку технологій лідирують дві фірми, які випускають відеокарти, це, в першу чергу «ATI» і «NVIDIA». Важлива особливість сучасної відеокарти полягає в тому, що в ній реалізована унікальна технологія, що дозволяє коригувати інерційність рідкокристалічного монітора.

Скупка радиодеталей и РЭК