Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Платы оперативок ноутбуков

Плати пам’яті. Види, типи, призначення

Плати пам’яті ноутбука — це важлива деталь пристрою, без якої гаджет може просто не працювати. Оперативна пам’ять забезпечує обмін даними, тому одним з найважливіших параметрів при виборі плати оперативної пам’яті для ноутбука являє тактова частота.

Основні функції оперативної пам’яті ноутбука

В оперативну пам’ять свого роду «підтягуються» дані для обробки процесором. Ця маніпуляція дозволяє більш ефективно обробляти та передавати великі масиви даних. Для чого дані підтягуються в “оперативку” і за скільки їх можна брати прямо з жорсткого диска? Річ у тому, що основне призначення жорсткого диска все ж зберігання даних, а не їх обробка, тому і працює він набагато повільніше навіть самої малопотужної оперативної пам’яті.

Ще буквально в кінці минулого століття обсяг “оперативки” вимірювався мегабайтами, сьогодні вже такі пристрої не використовує жоден ноутбук. Річ у тому, що з розвитком нових ігор і підвищенням якості зображень в ноутбуках, потрібна більша швидкість обробки інформації, а за цей параметр відповідає саме оперативна пам’ять. Тут мегабайтами вже не обійтися та “оперативка” вимірюється вже гігабайтами. З обсягом пам’яті в 16 гігабайтів на сучасній машині будь-яка гра, або програма (навіть сама «важка») буде просто літати. Але для роботи, перегляду інтернет-сторінок і простого перегляду фільмів цілком достатньо 4 гігабайт.
 32 гігабайти оперативної пам’яті — це вже як то кажуть «забава для багатих». Сучасне програмне забезпечення аж ніяк не потребує в такому обсязі.

Вибір типу оперативної пам’яті

Для того щоб придбати оперативну пам’ять для ноутбука, недостатньо просто навідатися в магазин і попросити продавця без вказівки параметрів продати плату. Різні моделі гаджета для коректної роботи вимагають різні плати з різними роз’ємами та різної тактовою частотою.

Вибір типу планок оперативної пам’яті багато в чому залежить від типу материнської плати, встановленої в ноутбуці, досить часто при апгрейді гаджета люди намагаються «упхати» в пристрій великий обсяг оперативної пам’яті, яку пристрій просто «не бачить».
 При виборі оперативної пам’яті з відмінними від гнізда роз’ємами, планка не встане на місце.

Сучасні типи “оперативки”

Нині в ноутбуках використовуються планки оперативної пам’яті 4 типів:

 • Micro DIMM,
 • SO DIMM DDR,
 • SO DIMM DDR2,
 • SO DIMM DDR3.
 • Всі сучасні пристрої працюють на лінійках оперативної пам’яті DDR SDRAM (Double Data Rate SDRAM). Для збільшення пропускної здатності в цих моделях плат використовується одночасна передача даних двома пакетами.
   Купуючи оперативну пам’ять для свого ноутбука, варто враховувати й модель материнської плати. Максимально великий обсяг оперативної пам’яті, який підтримується материнською платою, зазначений в технічних характеристиках до неї. Публікуються ці дані в супровідній документації до “материнки” і на офіційних сайтах виробників із зазначенням моделі мамки.

   

  Вартість оперативної пам’яті ноутбука значно дорожче такого ж пристрою для настільного ПК, але мобільні можливості й зручність використання гаджета в цілому з лишком перекривають кілька високу вартість компонентів.
   Сучасні ноутбуки підтримують вже до 32 гігабайт оперативної пам’яті.

  Виробники планок оперативної пам’яті

  Оперативну пам’ять для ноутбуків сьогодні випускають кілька фірм-виробників. Однак найвідомішою є компанія Kingston. Планки оперативної пам’яті цього виробника за статистикою менше схильні до ламання і відмов. Заводський брак в планках цієї ж фірми, судячи з відгуків користувачів, зведений до мінімуму.

Скупка радиодеталей и РЭК