Купуємо старі плати ПК, ноутбуків, телефонів
Плата

Види друкованих плат, країни-виробники

Друковані плати являють собою пластини, що складаються з діелектрика, на які методом друку наноситься ланцюг електропровідний. Друкована плата необхідна для того, щоб з’єднувати різні радіоелектронні компоненти або ж окремі електронні вузли.

Технології виробництва друкованих плат

Існує кілька технологій виготовлення плат, завдяки яким плати можна розділити на кілька видів.

Одностороння друкована плата (ОДП)

Друкована плата

 1. Діелектрик
 2. Захисний шар (маска)
 3. Токопровідна доріжка
 4. Контактний отвір

Є пластину, на якій радіоелектронні компоненти наносяться на одну сторону, з можливою металізацією отворів. ОДП складається і з дротяних перемичок, щоб з’єднувати окремі ланцюги. Односторонній друкованій платі характерна висока точність нанесеного малюнка. Застосовують ОДП в основному для виробництва бюджетної побутової техніки. Цей РЕК має малу надійність, кріплення елементів на платі слабке, але при цьому одностороння плата дуже популярна — її виробництво займає майже 30% від обсягу виготовлення плат. Так що, вони цілком конкурентоспроможні.

Двостороння друкована плата (ДДП)

Є пластину, на якій радіоелектронні компоненти наносяться на обидві сторони, з можливою металізацією або ж не металізацією отворів. Переваги не металізованих плат є те, що у них два шари, що дозволяють більш щільне компонування елементів, таким чином, збільшуючи надійність ДП. До недоліків можна віднести складність в забезпеченні електро переходів між двома сторонами плати. Чи не металізовані плати використовують при створенні макетів пристроїв. Отвори, металізовані надають ПП високу міцність і щільність при монтажі. Природно, що в радіоелектроніці металізовані ДДП найбільш популярні.

Багатошарова друкована плата (БДП)

Такий компонент застосовується, коли потрібно спроектувати досить складні пристрої, для яких обов’язкова висока щільність при монтажі РЕК. Скільки буде шарів в такій платі залежить виключно від складності вирішуваних завдань, що стоять перед розробниками. У БДП всі компоненти монтують по обидва боки ДП, шари всередині призначені, щоб з’єднати компоненти один з одним. Провідники з’єднуються за допомогою міжшарових перехідних отворів. У багатошаровій платі може бути від 3-4 шарів до 32, що дозволяє забезпечити високу щільність компонентів плати. БДП дозволяють підвищити швидкодію в роботі пристрою, екранувати ланцюг в змінному струмі. До недоліків можна віднести складність в розробці, виробництві, ремонті, висока вартість. Проте вони високонадійні, мають великий робочий діапазон.

 1. Діелектрик
 2. Захисний шар (маска)
 3. Контактний отвір
 4. Токопровідна доріжка

Багатошарова друкована плата

Гнучка друкована плата (ГДП)

Такий вид плат може бути односторонніми, двосторонніми, багатошаровими, головне, що їх виробляють з використанням гнучкої підстави невеликої товщини. Необхідні для з’єднання різних частин електронного пристрою, апаратів. Часто ГДП може замінити різні кабельні з’єднання, може служити основою котушки індуктивності, використовують в антенах.

Гнучка друкована плата

 1. Діелектрик
 2. Захисний шар (маска)
 3. Контактний отвір
 4. Токопровідна доріжка

Гнучко-жорстка друкована плата (ГЖДП)

Цей вид схожий з ДДП, але така плата має механічне посилення. Прикріплюється жорстким шаром (поліамід, склотекстоліт) тильною стороною до ДДП. Унікальність ГЖДП в їх надійності.

гнучко-жорстка друкована плата

 1. Діелектрик (Поліамід)
 2. Захисний шар (маска)
 3. Контактний отвір
 4. Токопровідна доріжка
 5. Жорстка підкладка

СВЧ, ВЧ друкована плата

Виготовляють з фторопластовою, керамічно-вуглеводневою підставою, схожі з односторонньою, двосторонній, багатошаровою ДП. Мають чудову термомеханічну стабільність. Застосовують такі плати зазвичай в супутникових антенах (НЕ телевізійних, а саме для супутників), в апаратурі зв’язку.

Виробники

 

 

 

 

 

 

 

 

Види друкованих плат

Країна-виробник

Переваги

ОДП для виробництва недорогої техніки

Китайська Народна Республіка, Республіка Корея

Недорогі ПП з високою дисципліною виконання

ДДП (автоматичні складально-монтажні лінії

Тайвань, Китайська Народна Республіка

Відповідає особливим вимогам, можливе виробництво особливих змін залишилися елементів монтажу.

БДП

Німеччина, Канада

Відповідає найвищим проектним нормам. Високоякісні.

Також, до провідних виробників ДП можна віднести Македонію і Естонію, але все-таки, пальму першості тримають країни Азії.

Скупка радиодеталей и РЭК